Dezinfekcia a čistenie Ozónom (ozonizácia) pre akýkoľvek priestor

Naše ozonizačné technológie sú vhodné pre najrôznejšie odvetvia a priestory. Od kancelárskych, reštauračných a obchodných priestorov, zdravotníctvo, obytné domy, domácnosti, až po interiéry dopravných prostriedkov (dezizfekcia osobných automobilov, dodávok, autobusov…) . Ozón čistí vzduch i vodu, odstraňuje zápach, ničí škodcov, ničí vírusy, baktérie, plesne, dezinfikuje prostredie. Je ideálnym prostriedkom aj v období corona vírusu na vytvorenie zdravého a bezpečného prostredia.

Ozón a naša spoločnosť

Naša spoločnosť sa zaoberá problematikou dezinfekcie pomocou ozónu .

Veľkou výhodou je, že ozón ako plyn preniká hlboko do štruktúry stavebného materiálu a ničí všetky zárodky baktérií a plesní. Dostane sa úplne všade na rozdiel od kvapalných roztokov a aerosolov, kedy musí prísť ku kontaktu s ošetrovanou plochou.

Ozón pracuje pomocou rýchlej oxidácie. Pri stretnutí s rôznymi znečisťujúcimi látkami vo vzduchu reaguje ozón s nimi a spôsobuje ich oxidáciu. Tretí atóm kyslíka v molekule spôsobuje, že je ozón veľmi chemicky aktívny – veľmi ľahko reaguje s molekulami znečistenia, ako sú: pachy, baktérie, vírusy alebo plesne. Rozdeľuje ich na menej zložité a zvyčajne menej škodlivé častice.

Zostávajúci ozón sa automaticky rozkladá späť na kyslík, vďaka čomu je veľmi šetrný k životnému prostrediu a nezanecháva po sebe žiadne nežiadúce stopy. Spĺňa tak všetky požiadavky pre účinné a zároveň ekologicky šetrné sterilizačné činidlo.

Veľmi dôležité je však pri samotnej dezinfekcii meranie koncentrácie ozónu, nakoľko dezinfekčný účinok ozónu začína až od koncentrácie 13mg/m3 čo je asi 7 ppm. Pri tejto hodnote už dochádza k zabíjaniu mikroorganizmov .

Samotný proces dezinfekcie musí byť preukázateľný meraním .

Univerzálnosť a bezpečnosť

Ozón je overený a dôkladne testovaný dezinfekčný prostriedok. Je schválený americkou agentúrou FDA, USDA, USDA Organic, ako aj poľským Sanepidom a ministerstvom zdravotníctva. Používa sa tiež vo veľmi prísnych postupoch HACCP.

Máme náskok pred konkurenciou.

 • Ako jedna z mála firiem disponujeme kvalitnými detektormi ozónu .
  Pobyt osôb v takto ošetrených priestoroch je opäť možný až po znížení koncentrácie O3 na prípustnú hodnotu 0,05 ppm, čo je možné preukázať len meraním .

 • Našou výhodou oproti konkurencii je, že s našimi generátormi okrem priestorov dokážeme dezinfikovať aj VZT zariadenia, potrubné rozvody vzduchu a vnútorné klimatizačné zariadenia.

 • Momentálne disponujeme ozónovým generátorom s výkonom 8g 03/hod, vyrobeným na účely dezinfekcie priestorov a VZT zariadení. Ďalej máme špeciálne pre tieto účely vyrobený ozónový generátor s kyslíkovým generátorom o výkone 60g 03/hod, s ktorým dokážeme vydezinfikovať aj väčšie VZT zariadenia a priestory.

 • Máme k dispozícii aj výkonné zariadenie na dezinfekciu plôch oplachom ozónovou vodou pre využitie v potravinárskom priemysle .

 • Medzi najmodernejšie využitie ozónu patrí sterilizácia bio-clenroom priestorov požívaných na výrobu sterilných produktov.

 • Všetky práce vykonávajú na tento účel vyškolení pracovníci v ochranných maskách. Pri dodržaní bezpečnostných opatrení je dezinfekcia ozónom vysoko účinná a bezpečná.

 • Naša spoločnosť neustále sleduje výskum a vývoj nových technológií v oblasti využitia ozónu v praxi. Tieto nové poznatky aplikujeme do našich ďalších výrobkov, nakoľko sa spolupodielame pri výrobe týchto zariadení.

Objednávky a viac informácií – volajte: 0903 246 527, 0903 421 246. Všetky kontakty TU.

Zásadná vec pri dezinfekcii pomocou Ozónu je preukázanie dosiahnutej koncentrácie.

FIRMA, KTORÁ VÁM VYKONÁVA TÚTO SLUŽBU BEZ MERANIA DOSIAHNUTEJ KONCENTRÁCIE, NEVYKONÁVA DEZINFEKCIU

To, že je ozón cítiť, ani náhodou neznamená, že už je vydezinfikované. Človek je schopný rozoznať prítomnosť ozónu čuchom už pri veľmi malých koncentráciách t.j. 0,02 ppm.
Firma, ktorá Vám vykonáva túto službu, musí mať znalosti o tom, pri akých koncentráciách dochádza k dezinfekcii.

KONCENTRÁCIA OZÓNU V PRIESTORE – Zásadná podmienka účinnej dezinfekcie

 • Koncentráciu O3 sa nedá presne určiť, ani vypočítať na základe použitého generátora ozónu. Závisí od veľa faktorov: objem priestoru, vlhkosť, teplota, úroveň znečistenia, … .
 • Bez merania dosiahnutej koncentrácie sa nedá určiť ani čas potrebný na dosiahnutie účinnej dezinfekcie.
 • Je veľmi dôležité, aby sa ozón rozptyloval po celom ošetrovanom priestore v správnej úrovni koncentrácie. Navyše treba túto úroveň udržiavať primeranú dobu.
 • Ak vírus nebude vystavený pôsobeniu O3 v správnej koncentrácii a na čas, ktorý umožní prienik do steny bunky vírusu a dosiahnutie jeho RNA, bude dezinfekcia v tomto smere neúčinná.

Rozdiel oproti konkurencii

Dezinfekcia ozónom (O3) s našou spoločnosťou je vysoko účinná a bezpečná. Máte istotu, že:

 • používame vysokovýkonné generátory
 • preukázateľný čas a úroveň dezinfekcie meranie dosiahnutej koncentrácie pre dezinfekciu
 • odovzdanie priestoru až po dosiahnutí bezpečnej koncentrácie pre zdravie
 • dosiahnutie koncentrácie na dezinfekčný účinok O3 v priebehu pár sekúnd

Dohodnite si termín dezinfekcie ozónom ešte dnes.

S nami bude každý Váš priestor bezpečný a čistý.

Ďalšie služby

null

Klimatizácie

Kliknite pre zobrazenie podrobností >

null

Vzduchotechnika

Kliknite pre zobrazenie podrobností >